Киев, Харьков, Днепр, Одесса
+38(093)170 61 02

Вопросы касающиеся нанесения идентификационного номера

19.03.2014

Вопросы касающиеся нанесению идентификационного номера назначенного органа оценки соответствия относительного знака соответствия продукции Техническим регламентам.

1. В каких случаях указание идентификационного номера назначенного органа по оценке соответствия рядом с национальным знаком соответствия обязательно?

Частью третьей статьи 33 Закона Украины «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» определено, что в случае оценки соответствия продукции, которая является объектом технического регламента, назначенным органом по оценке соответствия к национальному знаку соответствия добавляется идентификационный номер этого органа.

Согласно части первой статьи 33 этого Закона постановлением Кабинета Министров Украины от 29.11.2001 № 1599 утверждены Правила применения национального знака соответствия, положениями пункта 3 которых определено, что в случае подтверждения соответствия продукции, назначенным органом по оценке соответствия рядом со знаком соответствия наносится идентификационный номер этого органа согласно с государственным реестром таких органов.

Следует так же указать, что Техническим регламентом модулей оценки соответствия, утвержденным постановлением Кабинета Министров Украины от 07.10.2003 № 1585 так же предусмотрены требования относительно маркировки знаком соответствия. Согласно Технического регламента модулей национальный знак соответствия наносится на каждый отдельный образец продукции вместе с идентификационным номером органа по оценке соответствия по результатам применения модулей D, D1, E, E1, F, F1, G, а так же модулей H и H1.

Другими словами, нанесение идентификационного номера назначенного органа оценки соответствия обязательно только если для оценки соответствия продукции производитель применил модули, предусматривающие обязательное участие назначенного органа оценки соответствия. Во всех остальных случаях нанесение идентификационного номера ООС либо не допустимо, либо возможно при согласии самого органа оценки соответствия и если это позволяют соответствующие Технические регламенты.


2. В каком месте относительно знака соответствия должен наноситься идентификационный номер органа оценки соответствия.?

Правила применения знака соответствия описаны в Постанослении КМУ от 29.11.2001 № 1599. Где сказано, что в случае подтверждения соответствия продукции назначенным  органом оценки соответствия рядом со знаком соответствия наносится идентификационный номер этого органа. И так как, законодательством Украины не регламентируется, в каком именно месте рядом с национальным знаком соответствия наносится идентификационный код органа оценки соответствия равно как не определены его форма и размер, то непосредственно место нанесения кода назначенного органа оценки соответствия относительно национального знака соответствия (сверху, снизу, справа, слева или в другом месте) определяется тем, кто его наносит.

Следует указать, что некоторые виды продукции могут быть одновременно объектом нескольких технических регламентов, которыми предусматривается нанесение на эту продукцию национального знака соответствия вместе с идентификационным номером назначенного органа. В этом случае на продукцию должен быть нанесен один национальный знак соответствия, рядом с которым указываются идентификационные номера всех назначенных органов оценки соответствия, которые принимали участие в процедурах оценки соответствия такой продукции требованиям определнных Технических регламентов.


Усольцев Денис

+380-93-170-61-01 denys@adg-consulting.com
СВЯЗАННЫЕ УСЛУГИ
Статьи по теме

Комментарии

15.03.2021 | Сергій

Доброго дня. Питання про сертифікацію дитячих іграшок. Чи обовязково сетифіковувати кожну модель?

16.03.2021 | Віталій Дубіло

Віталій Дубіло Добрий день, Сергій. В залежності від того що є певною моделлю. Якщо говорити язиком ТР безпеки іграшок, то сертифікувати потрібно кожний тип, які один від одного відрізняються певними характеристиками, що впливають на безпеку виробу. Але якщо моделі відрізняються наприклад кількістю в упаковці, або розмірами і відносяться до одного типу з точки зору безпеки, то кожну окрему модель сертифікувати не потрібно

23.02.2021 | НАТАЛЯ

Добрий день! підкажіть чи обовязкова реєстрація ТУ на харчові продукти? ми виробники, працюємо по двох незареєстрованих ТУ. Яка за це система штрафів і чим регулюється?

23.02.2021 | Віталій Дубіло

Віталій Дубіло Добрий день, Наталя! Реєстрація ТУ не обов’язкова в загалі. Тому і штрафів за не реєстрацію не передбачено.

21.12.2020 | Вікторія

Добрий день. Підкажіть, будь-ласка. 1. Чи для всієї нехарчової продукції, яка підпадає під дію ЗУ "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" треба отримувати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, та які штафні санкції передбачені, у разі її відсутності з боку органів ринкового нагляду? 2.Що стосується декларації відповідності, то тільки виробник має право ставити печатку,та гарантувати виконання встановлених вимог щодо продукції, встановленні в тех. регламеті на неї. Суть питання, чиє правомірною декларація, якщо не в повному обсязі виконані вимоги на продукцію (наприклад відсутні протоколи випробувань,так як випробувальних лабараторій у виробника немає), а вказані тільки технічні характеристики або технічні файли?Та які штафні санкції передбачені?

22.12.2020 | Віталій Дубіло

Віталій Дубіло Добрий день, Вікторія. 1. Об’єктом сан-епід. експертизи є будь-які товари промислової групи. Що стосується обов’язковості отримання висновку СЕЕ, то ми вважаємо це питання спірним, але з огляду на вартість отримання такого висновку, то в більшості випадках простіше зробити ніж потім комусь щось пояснювати. Відповідальність за відсутність висновку також чітко не прописана, тому що контроль перенесли до державного ринкового нагляду досить недавно і окремо не зупинялись на цьому питанні, тому – на розсуд інспектора, при поганому розвитку інспектор може вирішити, що якщо не підтверджені санітарні норми, то вони не контролюються виробником і тому продукція може вважатись потенційно небезпечною 2. Щодо декларації відповідності. а) це документ першої сторони, тому – да, тільки виробник її підписує; б) якщо продукція є об’єктом технічного регламенту, то декларація має відповідати вимогам такого регламенту, якщо ж ні, тоді її форма і суть – це цілковита відповідальність виробника.

06.11.2020 | Елеонора

Добрий день. Цікавить питання, чи встановлено будь-яким номативно-правовим актом максимальний строк придатності косметичної продукції в Україні? Наразі бачу в мережі на різноманітних сайтах інформацію про 36 місяців з дати виробництва, але не можу знайти реальне документальне підтвердження цього терміну. Якщо європейський виробник декларує термін придатності 60 місяців, чи може бути зазначена ця інформація на маркуванні? Чи не суперечитеме вимогам законодавства (якщо такі дійсно існують)? Наперед дякую.

17.11.2020 | Віталій Дубіло

Віталій Дубіло Добрий день, Елеонора. Максимальний строк придатності може бути встановлений певним національним стандартом на певну продукцію, якщо такий існує. Але і в стандартах частіше за все ця норма рекомендаційна, тому що це умови сталою практики виробництва і строки в конкретних випадках можуть бути різними і залежить як від властивостей продукції так і від технології виробництва. Строки придатності має визначити сам виробник і повинен це вміти підтверджувати.

12.04.2020 | Світлана

Добрий день.Чи можливо узаконити виробництво косметики в дамашніх умовах,та продавати її з відповідними документами?

14.04.2020 | Віталій Дубіло

Віталій Дубіло Доброго дня, Світлана. В домашніх умовах не можливо досягти виробництва продукції необхідного рівня безпечності і законодавство в це не вірить, тому узаконити такий спосіб виробництва неможливо.

19.03.2020 | Алёна

Добрый день! Подскажите нужна ли регистрация в службе ЧП 2 форма ( дистрибьюция опт семочек и халвы в магазины.

19.03.2020 | Олександр Салівон

Олександр Салівон Добрый день, Алена. Если вы про регистрацию мощности оператора рынка пищевой продукции, то да - мощности надо регистрировать независимо от формы собственности субъекта хозяйствования

14.02.2020 | Александра

Де можна знайти срок дії декларації? Та форму, як правильно її оформити?

18.02.2020 | Олександр Салівон

Олександр Салівон Доброго дня! Термін дії декларацій не регламентований законодавчо - крітеріями якими потрібно керуватись при перегляді декларацій є: зміна вимог до продукції і технічна зміна виробу, яка вплдиває на його безпеку. Форми і вимоги до декларацій викладені в Технічних регламентах

13.11.2019 | Наталія

Маркування харчових продуктів штриховими кодами здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. (Положення № 255) ---- де прописан цей порядок? Підкажіть будь ласка .

14.11.2019 | Олександр Салівон

Олександр Салівон Доброго дня, Наталія. Немає такого порядку, це застаріле положення.

08.08.2019 | Максим

Какие стандарты нужно внедрять на предприятии, если мы планируем заниматься фасовкой специй и пряностей в пластиковую тару? Буду благодарен за ответ)

08.08.2019 | Петр Атоян

Добрый день, Максим. Вам необходимо внедрить HACCP на предприятии.

07.08.2019 | Наталя

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка чи потрібна система ХАСПП на підприємстві, яке займається дистрибьюцією (продаж алкогольних напоїв, вода, соки, снеки).Буду вдячна за відповідь.

07.08.2019 | Віталій Дубіло

Доброго дня, Наталя! Так, система ХАССП має діяти на будь-якому підприємстві, яке задіяно в ланцюгу постачання харчового продукту споживачу: виробник - склад - транспорт - торгівля

Возврат к списку